Francja oglądana moimi oczami. Blog Patrycji Todo.
O autorze
Zakładki:
Folio
Moje blogi/ mes blogs
Mój e-mail: patrycjatodo@gmail.com
® Wszelkie prawa zastrzeżone Wszystkie teksty i zdjęcia zamieszczone na blogu Moja Francja stanowią własność intelektualną właścicielki bloga posługującej się loginem fabella i podlegają ochronie przez prawo autorskie. Ich kopiowanie i powielanie w całości lub części, w jakiejkolwiek formie (drukowanej, audio czy elektronicznej), bez zgody autorki jest zabronione i jako działanie niezgodne z prawem może być karane. Copyright © - wszystkie prawa zastrzeżone
wtorek, 01 czerwca 2010
Makowisko

.
Są takie miejsca, gdzie cykady szumią wieczorami. Czerwone jezioro kwitnie pośród zieleni. Pasikonik solistą w tym spektaklu, a pewna kobieta, zasłuchana w tym wiosennym śpiewie stara się odnaleźć sens istnienia, urodę własnej ciszy .
..
.
.

.
Są takie dni, gdy kwiaty kwitną tworząc barwy kraju. Flaga rozerwana na tysiące plamek stara się przetrwać mimo wszystko. Gdzie biało-czerwone echo zalane jest niebieskim deszczem. Niby drobiazg, niby tylko płatki, a jednak trzy kolory i nadzieja, zielona nadzieja,że nawet tu można być szczęśliwym.
.
..
...
.



Są takie sny, których obrazy znajdziesz w rzeczywistości. Bez znaczenia jak bardzo są prawdziwe, jak wspaniale wymyślone. Jak wiele w nich ciszy? A jak wiele szepczącego wiatru? Istnieją, w wyobraźni lub w życiu? I nawet jeśli nie da się ich dotknąć, bo zbyt kruche jest ich bycie. Trzeba wierzyć w ich piękno.
...
..
.
.

.
Jest takie światło, na które się czeka. Tak jak na miłość, która nie chce się zjawić, a jednak jest w nas.
Nadzieja czy cierpliwość? Czy jedno, i drugie ?
Uwodzi ciepłą urodą, bo wcześniej było za chmurami.
Promień, który pozwala uwierzyć ,że warto żyć.
.

.
..
...
..
.
Są takie miejsca, których nigdy nie zapomnę. Dla których warto było poświęcić każdy czas.
Gdzie odnalazłam kawałek zapomnianej duszy.
Miejsca, które nie wołają, nie proszą o zachwyt.
Są szczęściem samym w sobie.
Dla których warto przezywać własne życie.

 Takim miejscem jest kawałek mojej Francji.
Moje - makowisko.
.

14:49, fabella
Link Komentarze (19) »