Francja oglądana moimi oczami. Blog Patrycji Todo.
O autorze
Zakładki:
Folio
Moje blogi/ mes blogs
Mój e-mail: patrycjatodo@gmail.com
® Wszelkie prawa zastrzeżone Wszystkie teksty i zdjęcia zamieszczone na blogu Moja Francja stanowią własność intelektualną właścicielki bloga posługującej się loginem fabella i podlegają ochronie przez prawo autorskie. Ich kopiowanie i powielanie w całości lub części, w jakiejkolwiek formie (drukowanej, audio czy elektronicznej), bez zgody autorki jest zabronione i jako działanie niezgodne z prawem może być karane. Copyright © - wszystkie prawa zastrzeżone
środa, 19 lutego 2014
Zapowiedź ksiązki "Moja Francja"

!!!!

.

http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/moja-francja

.

Drodzy mili Czytelnicy. Od jakiegoś czasu "groziłam" pojawieniem się książki o tym samym tytule co blog, jaki regularnie odwiedzacie. Słowo ciałem się stało :).

"Moja Francja"- to książka, jaką napisałam niezależnie od znanej Wam strony internetowej. To, co opisuję w blogu na bieżąco, jest wieloletnim dziennikiem.

"Moja Francja" -  to już zupełnie coś nowego. Książka nie jest zatem przedrukiem blogowych notek. Gorąco namawiam do jej kupienia, albowiem więcej w niej prawdy, przemyślanych spostrzeżeń i ciekawych opisów, jak i fotografii, których w większości jeszcze nie publikowałam. Znajdziecie w niej dogłębne przestudiowanie wielu zagadnień, opisy miejsc, jak i prawdziwej natury przeciętnych Francuzów.

"Moja Francja " to również opowieść z życia wzięta. Odpowiedź na pytania jak w nowoczesnym, zachodnim świecie znaleźć równowagę między emancypacją a tradycją, miłością a pragmatyzmem. To zwłaszcza chęć potwierdzenia, że można być Polką wszędzie, i wychować dzieci w szczęśliwej polskości w każdej części świata.

To wreszcie chęć pogodzenia się z tym, co razi, denerwuje i niepokoi w kraju, gdzie stworzyłam dom rodzinny i który jest jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi. 

Blog przyniósł mi wiele radości i mam nadzieję, nie zawiódł tych, którzy tu trafili. Będę nadal tu opisywała, pokazywała moją codzienność w tym tak pasjonującym zakątku Europy.

Debiut książkowy jest początkiem mojej literackiej drogi. Pisałam przez wiele lat do szuflady, od teraz będę publikować moją twórczość. Pracuję obecnie nad nową książką, już nie związaną z Francją. Fotografia i pisarstwo stają się powoli sensem mojego życia. Chłopcy rosną i nim się obejrzę, nie będą potrzebowali matczynego parasola. Mam nadzieję, że ten debiut uda się tak, jak bardzo szczęśliwe jest moje życie. I mimo trudnych chwil, cienia nostalgii i częstego osamotnienia, ciągle uważam że warto było przeżyć to, co za mną.

Chciałam również podziękować Panu Dariuszowi Rossowskiemu i Pani Katarzynie Białkowskiej z Feerii, za zaangażowanie, wspaniałą współpracę i wydawniczy profesjonalizm.  Wydawnictwo Feeria w sposób niezwykle zróżnicowany dobiera tematykę książek i namawiam wszystkich do przeglądania tej oferty.

Dziękuję przede wszystkim Wam, moi drodzy Czytelnicy za ciągłe powroty i podtrzymywanie mnie w chwilach czasami trudnych, jakie pojawiały się w moim życiu. Dziękuję za wytrwałość w czytaniu jak i Wasze ciągłe, mądre uwagi, z którymi liczyłam się przy pisaniu książki.

Dziękuję wreszcie mojej cudownej rodzinie, moim synkom , mężowi i rodzicom za wiarę we mnie. Dziękuję Mamie za jej ogromną mądrość i wielkie serce, za babciną determinację w wychowaniu wraz ze mną moich dzieci. Mama jest również moją pierwszą czytelniczką :).

Dziękuję Tacie, za ogromną pomoc w pracy nad redakcją tekstu,  jego dziennikarskie doświadczenie często studziło moje literackie emocje.  

Dziękuję wreszcie Francji i wszystkim Francuzom , bez których nie byłoby tej mam nadzieję interesującej książki.

Od 5 tego marca będzie można zakupić "Moją Francję" w Empikach. A już za niedługo pojawi się jej wersja francuska nad Sekwaną.

środa, 05 lutego 2014